maandag 6 augustus 2012

IGZ: Laser Surgery moet per direct dicht

IGZ: Laser Surgery moet per direct dicht

De privékliniek Laser Surgery in Haarlem moet per direct stoppen met het behandelen van patiënten en cliënten. De kwaliteit en veiligheid van de zorg laten flink te wensen over, zo heeft de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) maandag laten weten.

De inspectie constateerde dat er geen noodmedicatie aanwezig is voor calamiteiten. Ook is onduidelijk of de medewerkers voldoende zijn geschoold voor reanimatie. Daarnaast worden de richtlijnen voor het reinigen, desinfecteren en steriliseren onvoldoende nageleefd.

Laser Surgery is een privékliniek waar vooral cosmetische ingrepen zoals liposuctie, ooglidcorrecties, schaamlipcorrecties en haartransplantaties worden uitgevoerd. Directeur Peter van Ispelen van Laser Surgery is erg verbolgen over de gang van zaken en overweegt een kort geding aan te spannen tegen de IGZ. „Consults gaan gewoon door, de kliniek is niet gesloten. We mogen alleen 7 dagen niet opereren”, reageert Van Ispelen.

Bij een controle vorige maand constateerde de IGZ al ernstige tekortkomingen. Bij een bezoek begin deze maand bleek dat er geen verbeteringen in de situatie waren en daarom besloot de inspectie dat de kliniek per direct de deuren moet sluiten.

„De bestuurder van Laser Surgery neemt zijn verantwoordelijkheid niet voor de kwaliteit en veiligheid van de zorg aan patiënten”, is de constatering van de inspectie. De risicovolle ingrepen worden uitgevoerd zonder dat er een risicoselectie plaatsvindt van de patiënten. Ook zijn er geen afspraken gemaakt over samenwerking met een ziekenhuis in de buurt over opvang van complicaties of calamiteiten.

Bron: Telegraaf

< Terug naar het overzicht

Top 5 klinieken

Ooglidcorrectie

  • Ooglift (73 ooglidcorrectie ervaringen)

    9,5 v.a. € 0,- | Bekijk >
  • ACCZ I A Klinieken Gelderland (52 ooglidcorrectie ervaringen)

    8,8 v.a. € 0,- | Bekijk >
  • ACCZ I A Klinieken Groningen (42 ooglidcorrectie ervaringen)

    8,9 v.a. € 0,- | Bekijk >
  • ACCZ I A Klinieken Utrecht (35 ooglidcorrectie ervaringen)

    9,2 v.a. € 0,- | Bekijk >
  • ABC Clinic (19 ooglidcorrectie ervaringen)

    9,4 v.a. € 0,- | Bekijk >

Blijf op de hoogte

Schrijf je hier in voor onze nieuwsbrief:

Volg ons op Twitter & Facebook:

Laatste nieuws

Donderdag 23 mei 2013

Botox voordat je rimpels krijgt

Botox voordat je rimpels krijgt

Botox als je twintig bent? Je zou denken dat er dan nog geen rimpel te bespeuren is, maar volgens een onderzoek van ABC News zijn er steeds meer vrouwen in hun twintigerjaren die de spuit erin zetten om rimpels vroegtijdig te voorkomen.

> Lees verder

Vrijdag 17 mei 2013

"Zorgfraude wordt aangeleerd"

Ziekenhuizen en privéklinieken declareren elk jaar voor tientallen miljoenen euro's cosmetische behandelingen die medisch gezien helemaal niet nodig zijn.


Dat blijkt uit een intern rapport, dat niet apart naar de kamer is gestuurd.

> Lees verder

Dinsdag 14 mei 2013

Borstvergroting mag geen hoofdprijs zijn

Het maken van reclame voor het verbouwen van het lichaam wordt aan banden gelegd. De Nederlandse Vereniging voor Plastische Chirurgie (NVPC) heeft de regels aangescherpt voor het maken van reclame voor esthetische chirurgie. Zo mogen consulten niet meer gratis worden weggegeven, is een korting van 10 procent uit den boze en mag een liposuctie niet meer worden weggegeven bij een prijsvraag.

> Lees verder

> Alle nieuwsberichten